ERASMUS
 

Erasmus (European Region Action Scheme for the Mobility of University Students) Programı, Avrupa ülkeleri arasında öğrenci değişim programı olup 1987'den bu yana devam etmektedir.

 

Günümüzde, 33 ülke ve 4000'den fazla üniversite/yüksekokul/kurum'un katılımıyla devam etmekte olan Erasmus Programı, Avrupa Birliği'nin geleceği için önem verdiği konuların başında gelmektedir.

 

Erasmus Programı ile, 3-12 ay süresince başka bir ülkede eğitiminize devam edebilirsiniz. Bu değişim süresince, Avrupa Birliği kaynakları doğrultusunda sağlayacağı hibe ile size destek olmaktadır. Program süresince alacağınız derslerin döndüğünüzde intibakı yapılacak olup, bu sayede dönem kaybı yaşamadan 1 veya 2 döneminizi başka bir Avrupa ülkesinde geçirebilirsiniz.

 

Öğrenim hareketliliği programına ek olarak, öğrencilerimiz 2014'ten bu yana staj için de Erasmus Programı'ndan yararlanabilmektedir.

 
10.10.2022 tarihinden itibaren bölüm Erasmus komisyonu her pazartesi günü saat 14:30'da toplanacaktır.
Haftalık yapılacak olan bu toplantılarda e-postalarınıza yanıt verilecek ve belgeleriniz imzalanacaktır. Toplantı sonrası gönderilen e-postalar bir sonraki haftanın gündemine alınacaktır. Süreçlerin sağlıklı bir şekilde takip edilebilmesi için e-postalarınızı lütfen sadece indeng.erasmus@gmail.com adresine gönderiniz.
 
 
  • Sıkça sorulan sorular sayfasını formlarınızı doldurmadan önce lütfen ziyaret ediniz.
  • Güncel toplantı tutanakları için lütfen buraya tıklayınız. Bu tutanaklarda komisyona giren belgelerin durumu paylaşılmaktadır. 
  • Bologna 2018 sitesi güncellenmekte, bu nedenle yeni müfredat (zorunlu dersler, seçmeli dersler, AKTS değerleri gibi bilgiler) için buraya tıklayınız

 

 

 

  Öğrenim Hareketliliği süreçleri hakkında detaylı bilgi için tıklayınız.

 

  Staj Hareketliliği süreçleri hakkında detaylı bilgiye AB Ofisi'nden ulaşabilirsiniz.

 

 

Erasmus Bölüm Koordinatörleri
 

Koordinatör
Dr. Öğretim Üyesi Mert EDALI
 

 

Koordinatör Yrd.


 Arş. Gör. Zeynep BİRECİK

Arş. Gör. Eyüp Ensar IŞIK

   Arş. Gör. Mehmet SOYDAN


 

 

İletişim

 

indeng.erasmus@gmail.com