Erasmus Tercih İşlemleri ile İlgili BilgilendirmeTüm Duyurular
27
MART

Değerli öğrenciler, tercih yaparken hem 5 ay hem de 10 ay olan okullara tercih yapabilirsiniz.
 
* Tercih formunda Erasmus faaliyeti 5 ay olan okulu yazdığınızda yanına gitmek istediğiniz dönemi (Güz ya da Bahar) belirtmeniz yeterli olur.
* Tercih formunda Erasmus faaliyeti 10 ay olan okulu yazdığınızda isterseniz 5 ay gidebilirsiniz. Bu durumda okulun yanına gitmek istediğiniz dönemi (Güz ya da Bahar) belirtmeniz yeterli olur. Ancak bu durumda gidilmeyen dönem için başka bir öğrenci yerleştirmek mümkün olmamaktadır.
* Tercih formunda Erasmus faaliyeti 10 ay olan okulu yazdığınızda yanına iki dönem gitmek için Güz + Bahar yazmanız yeterli olur.
 
Almanya'daki üniversitelerin Almanca dil zorunluluğu ile ilgili olarak Technische Universität Braunschweig, Esslingen University of Applied Sciences ve Clausthal University of Technology ile iletişime geçilmiş ve Almanca dil belgesi zorunluluğunun Almanca ders alınması durumunda geçerli olduğu bilgisi edinilmiştir. Diğer üniversiteler ile ilgili bilgiye aşağıdaki web sayfalarından ulaşılabilir:
 
Karlsruhe University of Applied Sciences: https://www.h-ka.de/en/exchange-students
Mittelhessen University of Applied Sciences: https://www.thm.de/site/en/component/edocman/2036-fact-sheet-thm-2022-23/download.html
Frankfurt University of Applied Scienceshttps://www.frankfurt-university.de/en/studies/international-office/incomings/exchange/application-for-exchange-students/ (Bakınız: 4. Collect the following documents and upload them)
 
Bu bilgiler ışığında şu ana kadar tercih listesini göndermiş öğrenciler bir defaya mahsus olmak üzere tercihlerinde değişikliğe gidebilirler. Bu durumda (sadece revize için) göndereceğiniz e-postanın konusu ve Excel dosyasının adı "ÖğrenciNo_Adsoyad_Revize" şeklinde olmalıdır (örneğin, 08061601_MertEdalı_Revize). Tercihlerin son gönderim tarihinde herhangi bir değişiklik yapılmamıştır.